Symptotermální metoda

Symptotermální metoda + pomoc se základním vyhodnocováním cyklů

Metoda stanovení plodných a neplodných dnů se podle Světové zdravotnické organizace označuje jako metoda přirozeného plánování rodičovství. Podle definice Světové zdravotnické organizace je to způsob plánování rodičovství, s jehož pomocí může být o těhotenství usilováno, stejně jako je možné se těhotenství vyhnout, na základě sledování přirozeným způsobem se vyskytujících se ukazatelů a příznaků plodné a neplodné fáze v ženském menstruačním cyklu. Je-li přirozeného plánování rodičovství používáno k vyhnutí se početí, během plodné fáze nedochází k pohlavnímu styku.

Přirozené plánování (PPR) umožňuje:

  • rozpoznat známky plodnosti
  • určit plodné a neplodné období
  • spolehlivě se vyhnout těhotenství
  • vědomě usilovat o početí při touze po dítěti
  • potvrdit těhotenství do třech týdnů od početí
  • spolehlivě stanovit termín početí a díky tomu i termín porodu
  • PPR využívá přirozeně probíhajících pochodů a změn v těle ženy, které je možné sledovat a vyhodnocovat a tak určit plodné a neplodné období.

Přirozené plánování rodičovství vychází ze skutečnosti, že k početí nedochází při každém pohlavním styku. Dny, kdy k početí může dojít, se označují jako plodné a ostatní jsou neplodné.

Pomocí symptotermální metody je možné spolehlivě určit plodné období i u nepravidelných cyklů.

Zdroj: Přirozené plánování rodičovství – Průvodce symptotermální metodou, Mudr. L. Lázničková a Cenap

Doplnit: Pokud byste měli zájem dozvědět se více o této metodě, kontaktujte mě. Mohu vás zasvětit do základních „tajů“ této metody, kterou s manželem praktikujeme již více než 2 roky.

V případě problémů s otěhotněním nebo jakýchkoliv gynekologických dotazech a vyhodnocování složitějších záznamů STM doporučuji kontaktovat www.cenap.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com