Laktační poradenství

Nejste si jistá, zda se Vaše miminko kojí správně? Máte pocit, že nemáte dostatek mléka? Je miminko stále nespokojené? Máte bolestivé bradavky nebo jiné problémy s kojením?

Nebo máte jen otázky, týkající se kojení a potřebujete je zodpovědět?

Nabízím Vám osobní konzultaci a pomoc s kojením.

I když jsem momentálně na mateřské, v rámci svých časových možností se věnuji laktačnímu poradenství, ke kterému mě přivedly mé vlastní problémy s kojením. Před narozením syna, jsem vnímala kojení jako něco, co bez ohledu na okolnostech jde tak nějak samo. Brzy jsem se přesvědčila, že tomu tak není. Navzdory tomu, že v naší rodině ženy kojily a kojí, a přestože jsem se na samotný porod připravovala velice důkladně, jsem proces kojení považovala za děj přirozený a na jeho přípravu jsem nikterak nekladla důraz. Následně jsem si sama prošla velkými těžkostmi a nepochopením ze strany mého okolí (včetně zdravotníků), tenkrát se vše seběhlo tak, že naše kojení bohužel po pár měsících předčasně skončilo. Velice těžce jsem to nesla a mrzí mne to do dnes. Z mého okolí jsem často slyšela dobře myšlenou útěchu, že některým ženám to prostě nejde. S tím jsem se ale nehodlala smířit a tak jsem se dala do studování laktačního poradenství. Zároveň jsem si vědoma toho, že tato oblast je oblastí pro studium na celý život. Každý z nás je totiž jedinečný! Kojeni druhého syna provázely na počátku opět těžkosti, procházeli jsme prvních Cca 15 měsíců bojkotem kojeni, ale díky informacím a podpoře Mamily jsme toto těžké období zvládli a tato velká zkušenost mě velice posunula. Od té doby je syn prsomil.🙂

Laktační poradenství je činnost, která je mnohdy velice podceňovaná, protože se dnes kojení nepovažuje za důležité, ale jen jako jedna z „alternativ“. Tím spíše vnímám důležitost poskytování podpory v oblasti kojení. Protože kojení je jediná „věc“, která je nahraditelná!

A proto bych vás chtěla vybídnout, pokud potřebujete podporu, máte obtíže s kojením, nebo si nejste tím vším jistí, neváhejte se na mne obrátit.

 

 

MAMILA logo cmyk vektor

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com